Predať auto cez bazár alebo skúsiť inzerát?

  • by
autobazár

Ak ste si zakúpili nové auto a starého sa chcete zbaviť resp. predať máte dve možnosti. Prvou je zveriť auto autobazáru, ktorý ho od Vás odkúpi. Problém je vyriešený rýchlo a domov odchádzate s peniazmi v ruke alebo na osobnom účte. Výhodou je bezstarostnosť. Nevýhodou menší výnos peňazí, keďže autobazár si vezme za predaj províziu.

Druhou možnosťou je skúsiť súkromný inzerát a teda predaj na vlastnú päsť. Pri tejto možnosti je však iba jedna jediná výhoda a síce vyšší profit z predaja. Nevýhod je viacero:

  • čakanie na dopyty (kľudne aj mesiace)
  • komunikácia s nie vždy príjemnými a spoľahlivými záujemcami
  • príprava kúpno-predajne zmluvy
  • venovanie času potencionálnym záujemcom, ktorí sa prídu iba pozrieť a auto nekúpia
Predať auto cez bazár alebo skúsiť inzerát?

Tipy pre kvalitný inzerát:

V inzeráte sa snažte vždy detailne popísať auto: výbava, motor, najazdené km. Pečlivo spíšte čo všetko sa servisovalo za poslednú dobu. Nafoťte poriadne fotky exteriéru aj interiéru. Upozornite na vady auta. Cenu zbytočne nepreháňajte. Urobte si analýzu inzerátov na rovnaké autá a triezvo zhodnoťte koľko za auto môžete dostať. Prihoďte si niečo naviac, každý kupujúci chce predsa spustiť z ceny.

Ak nechcete mať s predajom auta starosti a predaj Vám ponáhľa voľte radšej autobazár, ktorý Vás odbremení od všetkých papierovačiek.  Ak ste ochotný venovať čas a energiu do svojpomocného predaja a predaj neponáhľa vytvorte si inzerát. Každý si musí vybrať model podľa vlastnej situácie.